Jak koupit pozemek ?

Financování koupě hypotékou.
20.10.2018
Nízkoenergetická stavba.
1.1.2020

 

Záležitost koupě je možná pro vás první zkušeností. Tento krátký článek pojednává v zásadě jaké informace byste měli předem znát a jak se na celou transakci připravit.

Volíte-li mezi variantou koupit pozemek, kde můžete „rychle“ postavit rodinný dům anebo stavět nepotřebujete, kdy pro vás priorita je investice do pozemku s výhodou nižší pořizovací ceny. Možná uvažujete tou cestou, že stavět prozatím nechcete, ale časem byste rádi toho docílili. Pozemek momentálně stavební není, ale možná časem může být.

 

Co to přesně znamená? 

  • Je-li určen pozemek k výstavbě si ověříte z aktuálního územním plánu. V druhé variantě je zapotřebí počítat s rizikem, že žádost o změnu územního plánu nemusí být odsouhlašena.

 

Na jaké informace se zaměřit ?

  • Máte-li ověřeno, že pozemek je určen k zastavění, informujte se dále jaké podmínky musíte pro stavbu splňovat.

Informace, které byste měli získat pojednávají v otázce stavby samotné a celkové zastavitelnosti, ale také napojení na inženýrské sítě, věcná břemena jsou-li nějaká a případná omezení (např. ochranná pásma, je-li pozemek blízko potoka, svažitost pozemku…).

Pro financování koupě je stavební parcela podmínkou, tak i zajištěna příjezdová či přístupová cesta.

 

Nepodceňujte prohlídku nemovitosti.

  • Samotná prohlídka není závazná. Avšak pro rozhodnutí koupě podstatná. Víte co kupujete. Navíc dobrý makléř vám při prohlídce spoustu informací dokáže sdělit na místě. Jakožto předat základní podklady v tištěné podobě, na které můžete dál navázat. A dál s makléřem samozřejmě koupi pozemku řešit.

 

Máte-li nějaké dotazy, které byste rádi probrali více podrobněji využijte mého emailu příp. domluvíme schůzku k projednání.

Přeji úspěšný den !